Testuj przez 14 dni bez żadnych zobowiązań Zarejestruj się!

Wystawianie aukcji

Panel aukcji umożliwia masowe wystawianie aukcji Allegro, Amazon i eBay dla produktów z magazynu sklepu lub wewnętrznego magazynu BaseLinkera (dla klientów bez sklepu). System obsługuje wszystkie najpopularniejsze platformy sklepów - zobacz listę.

Niektóre sklepy posiadają wbudowany moduł Allegro/Amazon/eBay umożliwiający wystawianie aukcji, jednak zazwyczaj są to poboczne funkcje sklepu lub niewielkie moduły które nie sprawdzają się dobrze przy dużej sprzedaży. BaseLinker jest od wielu lat rozwijany pod kątem jak najsprawniejszego wystawiania i obsługi aukcji, dzięki temu zapewnia unikalne funkcjonalności oraz bardzo wydajne metody wystawiania aukcji.
Po poprawnej konfiguracji systemu będziesz w stanie wystawić setki aukcji kilkoma kliknięciami.

Wystawianie aukcji z magazynu sklepu internetowego

BaseLinker posiada integrację z wieloma popularnymi platformami sklepów - np. OsCommerce, PrestaShop, Magento, WooCommece, SOTE, KQS i wiele innych - zobacz pełną listę sklepów. Możesz także zamówić indywidualną integrację dla swojej autorskiej platformy.

Za pomocą specjalnego pliku integracyjnego system łączy się bezpośrednio z bazą danych sklepu. W panelu zawsze widoczne są informacje pobierane 'na żywo' ze sklepu. Dzięki temu wystawiając aukcje zawsze operujesz na aktualnym magazynie produktów ze sklepu. Wyjątkiem jest kilka platform w których integracja odbywa sie przez API (np. iStore i inne sklepy abonamentowe). W tym przypadku produkty pobierane są do magazynu BaseLinkera i dopiero później wystawiane na aukcje.

Wystawianie aukcji z wewnętrznego magazynu BaseLinkera

Jeśli nie posiadasz sklepu internetowego lub chcesz wystawiać na Allegro/Amazon/eBay dodatkowy asortyment którego nie ma w sklepie, możesz skorzystać z wbudowanego magazynu produktów. W magazynie BaseLinkera możesz dodawać własne kategorie i produkty. Po stworzeniu bazy produktów bardzo łatwo wystawisz swój asortyment na aukcje. Po poprawnej konfiguracji będziesz w stanie wystawić setki produktów kilkoma kliknięciami.

Dwustronna synchronizacja ilości na aukcji ze stanem magazynowym

Zakup na aukcji wystawionej przez BaseLinkera, powoduje automatycznie zmniejszenie stanu magazynowego produktu w sklepie (lub magazynie BaseLinkera).

Działa to również w drugą stronę - jeśli produkt sprzeda się w sklepie, zmniejszana jest ilośc dostępna na aukcji. Dzięki temu unikniesz nadsprzedaży i problemów z klientami. Jeśli stan magazynowy produktu spadnie do 0, aukcja zostanie automatycznie zamknięta. Gdy produkt wróci na stan, aukcja sama wystawi się ponownie.

Synchronizacja stanów magazynowych może być konfigurowana na wiele sposobów. Jeśli nie prowadzisz gospodarki magazynowej możesz całkowicie ją pominąć i wystawiać aukcje zawsze ze stałą ilością produktów.

Szablony aukcji

Przy wystawianiu aukcji zastosujesz własne szablony HTML. Możesz dodać dowolną ilość szablonów i powiązać je z kategoriami i produktami w sklepie.

W szablonach dostępne są specjalne tagi np. [nazwa], [opis], [obrazek], [producent] i wiele innych - przy wystawianiu aukcji zostają one zamienione na dane konkretnego produktu. Po edycji szablonu, wszystkie aukcje zostaną zaktualizowane. Nie musisz już mozolnie zmieniać każdej aukcji z osobna.

Ze sklepu pobierane są praktycznie wszystkie informacje o produkcie. Indywidualne dostosowania umożliwiają pobieranie dodatkowych danych produktów i tworzenia nowych tagów. Daje to ogromnie możliwości dzięki którym możesz zaimplementować dowolny szablon i wstawić tam wszystkie informacje które potrzebujesz, sformatowane tak jak chcesz.

Automatyczne wznawianie aukcji

BaseLinker może automatycznie ponawiać aukcje po zakończeniu. Sam decydujesz które aukcje mają być automatycznie wznawiane a które nie. Przy okazji wznawiania aukcji, system może zaktualizować stan magazynowy, cenę, opis i zdjęcie produktu, stosując aktualne dane z magazynu. Dzięki temu aukcje zawsze przedstawiają bieżące dane z magazynu.

Aukcje które mają zerowy stan magazynowy, mogą wznowić się z opóźnieniem, dopiero gdy produkt pojawi się ponownie na stanie.

Zarządzanie aukcjami i masowe zmiany na aukcjach

Masz pełną kontrolę nad wystawionymi aukcjami. Widzisz aukcje aktualnie trwające i zakończone. Wiesz które wznowią się po zakończeniu i które są promowane. Możesz wykonywać wiele masowych zmian na wybranych aukcjach - np. zmiana ceny o określony procent, zmiana stanu magazynowego, podmiana tekstu w opisie, dodanie informacji do opisu i wiele innych. Masz pełną kontrolę nad wystawionymi aukcjami.

Porównywanie cen konkurencji

Dla wszystkich Twoich aukcji wyszukiwane są aukcje konkurencji. W BaseLinkerze oprócz swojej ceny zobaczysz także najtańsza cenę konkurencji. Dzięki temu na bieżąco możesz kontrolować wahania cen konkretnych produktów. Sam możesz określić w jaki sposób wyszukiwane mają być aukcje konkurencji. Możesz też ustawić konkretnych sprzedawców których aukcje chcesz sprawdzać, lub podać loginy które chcesz pominąć (np. Twoje pozostałe konta Allegro).

Aukcje wielowariantowe

Wystawiając przez BaseLinkera ofertę na Amazon i eBay, możesz tworzyć oferty wielowariantowe. Na Allegro sprawa wygląda inaczej - Allegro wymaga wystawienia każdego wariantu na oddzielnej aukcji. Aukcje po wystawieniu można zgrupować, aby miały do siebie wzajemnie odnośniki, jednak API Allegro jeszcze nie obsługuje takiej funkcji (aukcje zgrupować trzeba już po wystawieniu, bezpośrednio na stronie Allegro). BaseLinker umożliwia traktowanie każdego wariantu z magazynu jako osobnego przedmiotu i wystawianie wariantów na jednej aukcji lub na oddzielnych aukcjach.

Jeśli sprzedajesz na Allegro asortyment, w którym wystawiasz różne warianty razem na jednej aukcji (pojedyncza aukcja, w której warianty wypisane są tylko w opisie), możesz skorzystać z innej opcji, która daje klientowi możliwość wyboru wariantu już po zakupie, na specjalnej stronie z informacjami o zamówieniu.

Aktualizacja cen na aukcjach do ceny z magazynu

Podobnie jak stan magazynowy, również cena na aukcji może być synchronizowana z magazynem. Zmiana ceny w sklepie lub magazynie BaseLinkera może automatycznie zmienić cenę na trwającej aukcji. Przy pobieraniu ceny z magazynu możesz zastosować dodatkowe mnożniki lub marże cenowe, aby automatycznie wyliczać cenę Allegro/Amazon/eBay na podstawie ceny w sklepie.

Historia sprzedaży aukcji

Przy każdej aukcji znajdziesz listę poprzednio wystawionych aukcji tego produktu. Zobaczysz ilość wystawionych i sprzedanych sztuk, dzięki czemu łatwo ocenisz które produkty dobrze się sprzedają.

Nowe opisy Allegro

BaseLinker obsługuje wystawianie aukcji Allegro w nowym standardzie, obowiązującym od lutego 2018 we wszystkich nowych aukcjach. Możesz tworzyć szablony aukcji złożone z sekcji, wstawiać do nich stałe elementy i obrazki (np. dane kontaktowe) oraz wskazać, w których miejscach szablonu mają wyświetlić się konkretne dane produktu (np. opis, cechy produktu).

Dynamiczne cenniki wysyłek

Do standardowych cenników Allegro możesz wstawić specjalne zależności. Możesz uzależnić cenę wysyłki od wagi lub ceny produktu. Zmiana zapisanego cennika zostanie uwzględniona na wszystkich aukcjach - nie będziesz musiał zmieniać każdej aukcji z osobna.

Automatyczne uzupełnianie parametrów

Wiele kategorii w serwisach aukcyjnych posiada dodatkowe parametry do wyboru. Może to być m.in. marka, kolor, rozmiar czy waga. BaseLinker sam potrafi wykryć wiele parametrów na podstawie słów kluczowych w nazwie lub opisie produktów. Możesz także utworzyć rozbudowane reguły do automatycznego wykrywania parametrów na podstawie atrybutów produktu w sklepie/magazynie. Pozostałe parametry możesz wybrać samodzielnie przy wystawianiu. Jednorazowe wybranie parametrów zostanie zapamiętane i parametry uzupełnią się automatycznie przy następnym wystawianiu tego samego produktu.

Indywidualne dostosowania

Jeśli potrzebujesz indywidualnego tagu w szablonie, specjalnego algorytmu wyliczania ceny lub ilości, czy nowej funkcji w panelu aukcji - możesz zamówić to indywidualnie. Nowa opcja będzie widoczna w systemie tylko dla Twojego konta.

Testuj przez 14 dni bez żadnych zobowiązań Zarejestruj się!