Testuj przez 14 dni bez żadnych zobowiązań Zarejestruj się!

Wystawianie aukcji

Panel aukcji umożliwia masowe wystawianie aukcji Allegro i eBay dla produktów z magazynu sklepu lub wewnętrznego magazynu BaseLinkera (dla klientów bez sklepu). System obsługuje wszystkie najpopularniejsze platformy sklepów - zobacz listę.

Niektóre sklepy posiadają wbudowany moduł Allegro umożliwiający wystawianie aukcji, jednak zazwyczaj są to poboczne funkcje sklepu lub niewielkie moduły które nie sprawdzają się dobrze przy dużej sprzedaży. BaseLinker jest od wielu lat rozwijany pod kątem jak najsprawniejszego wystawiania i obsługi aukcji, dzięki temu zapewnia unikalne funkcjonalności oraz bardzo wydajne metody wystawiania aukcji.
Po poprawnej konfiguracji systemu będziesz w stanie wystawić setki aukcji kilkoma kliknięciami.

Wystawianie aukcji z magazynu sklepu internetowego

BaseLinker posiada integrację z wieloma popularnymi platformami sklepów - np. OsCommerce, PrestaShop, Magento, WooCommece, SOTE, KQS i wiele innych - zobacz pełną listę sklepów. Możesz także zamówić indywidualną integrację dla swojej autorskiej platformy.

Za pomocą specjalnego pliku integracyjnego system łączy się bezpośrednio z bazą danych sklepu. W panelu zawsze widoczne są informacje pobierane 'na żywo' ze sklepu. Dzięki temu wystawiając aukcje zawsze operujesz na aktualnym magazynie produktów ze sklepu. Wyjątkiem jest kilka platform w których integracja odbywa sie przez API (np. iStore i inne sklepy abonamentowe). W tym przypadku produkty pobierane są do magazynu BaseLinkera i dopiero później wystawiane na aukcje.

Wystawianie aukcji z wewnętrznego magazynu BaseLinkera

Jeśli nie posiadasz sklepu internetowego lub chcesz wystawiać na Allegro dodatkowy asortyment którego nie ma w sklepie, możesz skorzystać z wbudowanego magazynu produktów. W magazynie BaseLinkera możesz dodawać własne kategorie i produkty. Po stworzeniu bazy produktów bardzo łatwo wystawisz swój asortyment na aukcje. Po poprawnej konfiguracji będziesz w stanie wystawić setki produktów kilkoma kliknięciami.

Dwustronna synchronizacja ilości na aukcji ze stanem magazynowym

Zakup na aukcji wystawionej przez BaseLinkera, powoduje automatycznie zmniejszenie stanu magazynowego produktu w sklepie (lub magazynie BaseLinkera).

Działa to również w drugą stronę - jeśli produkt sprzeda się w sklepie, zmniejszana jest ilośc dostępna na aukcji. Dzięki temu unikniesz nadsprzedaży i problemów z klientami. Jeśli stan magazynowy produktu spadnie do 0, aukcja zostanie automatycznie zamknięta. Gdy produkt wróci na stan, aukcja sama wystawi się ponownie.

Synchronizacja stanów magazynowych może być konfigurowana na wiele sposobów. Jeśli nie prowadzisz gospodarki magazynowej możesz całkowicie ją pominąć i wystawiać aukcje zawsze ze stałą ilością produktów.

Szablony aukcji

Przy wystawianiu aukcji zastosujesz własne szablony HTML. Możesz dodać dowolną ilość szablonów i powiązać je z kategoriami i produktami w sklepie.

W szablonach dostępne są specjalne tagi np. [nazwa], [opis], [obrazek], [producent] i wiele innych - przy wystawianiu aukcji zostają one zamienione na dane konkretnego produktu. Po edycji szablonu, wszystkie aukcje zostaną zaktualizowane. Nie musisz już mozolnie zmieniać każdej aukcji z osobna.

Ze sklepu pobierane są praktycznie wszystkie informacje o produkcie. Indywidualne dostosowania umożliwiają pobieranie dodatkowych danych produktów i tworzenia nowych tagów. Daje to ogromnie możliwości dzięki którym możesz zaimplementować dowolny szablon i wstawić tam wszystkie informacje które potrzebujesz, sformatowane tak jak chcesz.

Automatyczne wznawianie aukcji

BaseLinker może automatycznie ponawiać aukcje po zakończeniu. Sam decydujesz które aukcje mają być automatycznie wznawiane a które nie. Przy okazji wznawiania aukcji, system może zaktualizować stan magazynowy, cenę, opis i zdjęcie produktu, stosując aktualne dane z magazynu. Dzięki temu aukcje zawsze przedstawiają bieżące dane z magazynu.

Aukcje które mają zerowy stan magazynowy, mogą wznowić się z opóźnieniem, dopiero gdy produkt pojawi się ponownie na stanie.

Zarządzanie aukcjami i masowe zmiany na aukcjach

Masz pełną kontrolę nad wystawionymi aukcjami. Widzisz aukcje aktualnie trwające i zakończone. Wiesz które wznowią się po zakończeniu i które są promowane. Możesz wykonywać wiele masowych zmian na wybranych aukcjach - np. zmiana ceny o określony procent, zmiana stanu magazynowego, podmiana tekstu w opisie, dodanie informacji do opisu i wiele innych. Masz pełną kontrolę nad wystawionymi aukcjami.

Porównywanie cen konkurencji

Dla wszystkich Twoich aukcji wyszukiwane są aukcje konkurencji. W BaseLinkerze oprócz swojej ceny zobaczysz także najtańsza cenę konkurencji. Dzięki temu na bieżąco możesz kontrolować wahania cen konkretnych produktów. Sam możesz określić w jaki sposób wyszukiwane mają być aukcje konkurencji. Możesz też ustawić konkretnych sprzedawców których aukcje chcesz sprawdzać, lub podać loginy które chcesz pominąć (np. Twoje pozostałe konta Allegro).

Oddzielne aukcje dla rozmiarów, kolorów i innych atrybutów

Jeśli sprzedajesz np. buty lub ubrania, zgodnie z regulaminem Allegro musisz wystawiać każdy rozmiar produktu na osobną aukcję. BaseLinker umożliwia traktowanie każdego wariantu jako osobnego przedmiotu. Wystawiasz wtedy każdy wariant na osobną aukcję. W większości sklepów BaseLinker domyślnie wspiera tą funkcję, w przypadku niektórych platform opcja ta musi być dodatkowo stworzona na zlecenie klienta.

Jeśli sprzedajesz asortyment w którym wystawiasz różne warianty razem na jednej aukcji, możesz skorzystać z innej opcji, która daje klientowi możliwość wyboru wariantu już po zakupie, na specjalnej stronie z informacjami o zamówieniu.

Aktualizacja cen na aukcjach do ceny z magazynu

Podobnie jak stan magazynowy, również cena na aukcji może być synchronizowana z magazynem. Zmiana ceny w sklepie lub magazynie BaseLinkera może automatycznie zmienić cenę na trwającej aukcji. Przy pobieraniu ceny z magazynu możesz zastosować dodatkowe mnożniki lub marże cenowe, aby automatycznie wyliczać cenę Allegro na podstawie ceny w sklepie.

Historia sprzedaży aukcji

Przy każdej aukcji znajdziesz listę poprzednio wystawionych aukcji tego produktu. Zobaczysz ilość wystawionych i sprzedanych sztuk, dzięki czemu łatwo ocenisz które produkty dobrze się sprzedają.

Moduł znaków wodnych

Rozbudowany moduł znaków wodnych umożliwia automatyczne nakładanie obrazków na zdjęcia z magazynu. Możesz stosować tradycyjne znaki wodne, ramki na zdjęcia lub specjalne tła pod zdjęcia. Daje to możliwość stworzenia ciekawych zdjęć głównych produktów, które będą wyróżniać się na liście aukcji.

Dynamiczne cenniki wysyłek

Do standardowych cenników Allegro możesz wstawić specjalne zależności. Możesz uzależnić cenę wysyłki od wagi lub ceny produktu. Zmiana zapisanego cennika zostanie uwzględniona na wszystkich aukcjach - nie będziesz musiał zmieniać każdej aukcji z osobna.

Wykrywanie parametrów Allegro

Wiele kategorii Allegro posiada dodatkowe parametry do wyboru. Może to być np. marka czy waga. BaseLinker sam potrafi wykryć wiele parametrów na podstawie słów kluczowych w nazwie lub opisie produktów. Pozostałe parametry możesz wybrać ręcznie przy wystawianiu. Jednorazowe wybranie parametrów zostanie zapamiętane i uzupełnione przy następnym wystawianiu tego samego produktu.
Indywidualnie dostosowania umożliwiają także pobieranie dodatkowych danych ze sklepu jako wartości parametrów Allegro.

Indywidualne dostosowania

Jeśli potrzebujesz indywidualnego tagu w szablonie, specjalnego algorytmu wyliczania ceny lub ilości, czy nowej funkcji w panelu aukcji - możesz zamówić to indywidualnie. Nowa opcja będzie widoczna w systemie tylko dla Twojego konta.

Testuj przez 14 dni bez żadnych zobowiązań Zarejestruj się!