Testuj przez 14 dni bez żadnych zobowiązań Zarejestruj się!

Integracja sklepu z Allegro

BaseLinker zapewnia pełną dwustronną integrację sklepu internetowego z Allegro. Odnosi się to zarówno do wystawiania aukcji jak i obsługi zamówień. Zapomnij o drogich i niewygodnych modułach Allegro instalowanych w sklepie - w BaseLinkerze praca z Allegro jest o wiele szybsza i dużo wydajniejsza.

Po podłączeniu sklepu, masz również możliwość korzystania z naszego managera zamówień - programu do kompleksowej obsługi zamówień z różnych źródeł.

Obsługa popularnych platform i sklepów autorskich

BaseLinker posiada integrację z wieloma popularnymi platformami sklepów - np. OsCommerce, PrestaShop, Magento, WooCommece, SOTE, KQS i wiele innych - zobacz pełną listę sklepów. Możesz także zamówić indywidualną integrację dla swojej autorskiej platformy.

Za pomocą specjalnego pliku integracyjnego system łączy się bezpośrednio z bazą danych sklepu. W panelu BaseLinkera zawsze widoczne są informacje pobierane 'na żywo' ze sklepu. Dzięki temu wystawiając aukcje zawsze operujesz na aktualnym magazynie produktów ze sklepu. Wyjątkiem jest kilka platform w których integracja odbywa się przez API (np. iStore i inne sklepy abonamentowe). W tym przypadku produkty pobierane są do magazynu BaseLinkera i dopiero później wystawiane na aukcje.

Bardzo proste podłączenie sklepu

Podłączenie sklepu jest bardzo łatwe i wymaga jedynie umieszczenia na FTP sklepu jednego, niezależnego pliku. Nie wymaga to żadnej wiedzy informatycznej, żadnych zmian w plikach sklepu czy bazie danych. Podłączenie i odłączenie systemu jest zupełnie nieinwazyjne i w żaden sposób nie wpływa na działanie sklepu. W przypadku problemów z konfiguracją połączenia, bezpłatnie podłączymy sklep za Ciebie.

Niektóre sklepy bez dostępu do ftp (np. iStore, ClickShop) podłączane są przez API sklepu. W takich przypadkach wystarczy jedynie wpisać dane dostępowe do sklepu lub klucz API.

Wystawianie aukcji z magazynu sklepu internetowego

Panel aukcji umożliwia masowe wystawianie aukcji Allegro dla produktów z magazynu sklepu.

Niektóre sklepy posiadają wbudowany moduł Allegro umożliwiający wystawianie aukcji, jednak zazwyczaj są to poboczne funkcje sklepu lub niewielkie moduły które nie sprawdzają się dobrze przy dużej sprzedaży. BaseLinker jest od wielu lat rozwijany pod kątem jak najsprawniejszego wystawiania i obsługi aukcji, dzięki temu zapewnia unikalne funkcjonalności oraz bardzo wydajne metody wystawiania aukcji.
Po poprawnej konfiguracji systemu będziesz w stanie wystawić setki aukcji kilkoma kliknięciami.

Dodawanie zamówień z Allegro do sklepu

Zamówienia z Allegro przekazywane są do sklepu, gdzie będą widoczne tak jak zamówienia złożone w sklepie. W momencie dodawania zamówienia do sklepu, zmniejszany jest stan magazynowy zakupionych produktów. Zamówienia najpierw trafiają do managera zamówień BaseLinker, skąd następnie przekazywane są do sklepu. Przekazanie następuje w momencie gdy klient wypełni formularz dostawy Allegro - czyli wybierze sposób wysyłki po zakupie na Allegro.

Jeśli chcesz obsługiwać zamówienia w panelu swojego sklepu, możesz wykorzystać manager zamówień BaseLinkera jedynie jako pośrednika który przekazuje zamówienia z Allegro do sklepu. Czemu jednak rezygnować ze wszystkich jego niezwykłych możliwości :)

Pobieranie zamówień ze sklepu do managera zamówień BaseLinker

Zamówienia ze sklepu mogą być pobierane do managera zamówień BaseLinkera. Dzięki temu wszystkie zamówienia znajdują się jednocześnie w sklepie internetowym i w managerze zamówień. Sam zdecydujesz gdzie chcesz obsługiwać sprzedaż - możesz pozostać przy obsłudze zamówień w panelu sklepu, lub korzystać z kompleksowego i bardzo wydajnego managera zamówień BaseLinker.

Dwustronna synchronizacja ilości na aukcji ze stanem w sklepie

Zakup na aukcji wystawionej przez BaseLinkera, powoduje automatycznie zmniejszenie stanu magazynowego produktu w sklepie.

Działa to również w drugą stronę - jeśli produkt sprzeda się w sklepie, zmniejszana jest ilośc dostępna na aukcji. Dzięki temu unikniesz nadsprzedaży i problemów z klientami. Jeśli stan magazynowy produktu spadnie do 0, aukcja zostanie automatycznie zamknięta. Gdy produkt wróci na stan, aukcja sama wystawi się ponownie.

Codzienna aktualizacja cen na aukcjach

Podobnie jak stan magazynowy, również cena na aukcji może być synchronizowana z magazynem. Zmiana ceny w sklepie może automatycznie zmienić cenę na aukcji. Przy pobieraniu ceny z magazynu możesz zastosować dodatkowe mnożniki lub marże cenowe, aby automatycznie wyliczać cenę Allegro na podstawie ceny w sklepie.

Pobieranie dowolnych danych ze sklepu do szablonu aukcji

W szablonach HTML aukcji dostępne są specjalne tagi np. [nazwa], [opis], [obrazek], [producent] i wiele innych - przy wystawianiu aukcji zostają one zamienione na dane konkretnego produktu.

Ze sklepu pobierane są praktycznie wszystkie informacje o produkcie. Indywidualne dostosowania umożliwiają pobieranie dodatkowych danych produktów i tworzenia nowych tagów. Daje to ogromnie możliwości dzięki którym możesz zaimplementować dowolny szablon i wstawić tam wszystkie informacje które potrzebujesz, sformatowane tak jak chcesz.

Indywidualne dostosowania

Jeśli potrzebujesz dodatkowego tagu w szablonie, specjalnego algorytmu wyliczania ceny lub ilości, czy nowej funkcji w panelu aukcji lub managerze zamówień - możesz zamówić to indywidualnie. Nowa opcja będzie widoczna w systemie tylko dla Twojego konta.

Testuj przez 14 dni bez żadnych zobowiązań Zarejestruj się!